اخبار موزه

چهارمین جشنواره «علم برای همه» در «هفته علم» برگزار می شود

۸ آبا , ۱۳۹۷  

موزه ملی علوم و فناوری ایران برای چهارمین سال پیاپی آماده می‎شود تا از تاریخ ۲۰ الی ۲۵ آبان ۹۷ مصادف با «هفته علم»، چهارمین جشنواره سراسری «علم برای همه» را برگزار کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، این جشنواره با عنوان «سفره سلامتی خانواده من» با هدف افزایش سواد علمی و فناورانه درباه سلامتی و تغذیه در ۴ محور «به سلامتی اهمیت بدهیم»، «استانداردها و نشانگرها را بشناسیم»، «از منابع و رسانه ها درست استفاده کنیم» و «هر چیزی را نخوریم» برگزار می‎شود.

چهارمین جشنواره «علم برای همه» با همکاری: سازمان غذا و دارو، موسسه استاندارد، دانشکده تغذیه و رژیم‎شناسی دانشگاه تهران، انجمن تغذیه ایران، شبکه سلامت، خبرگزاری سلامت، رادیو سلامت، خبرگزاری میزان، واحدهای نمونه کشوری در حوزه غذا و دیگر نهادها و حوزه‎های درگیر در موضوع تغذیه و سلامت برگزار می‎شود.

از جمله برنامه‎های این جشنواره سراسری علمی می‎توان به: «بازی بزرگ روی زمین ۱۲ متری درباره غذا و سبد خانواده»، «بازی با موضوع بشقاب سلامتی»، «تئاتر عروسکی درباره شبکه‎های مجازی و تبلیغات درباره سلامت و رژیم غذایی و غذاهای مامان پز» اشاره کرد.

همچنین در طول برنامه‎های این جشنواره، روزانه ۳ مورد نشست صمیمی با متخصصان در حوزه‎های مختلف تنوع غذایی، جای‎گزین‎های مواد غذایی و استانداردهای مواد غذایی در زمینه تولید و نگهداری برگزار خواهد شد.

علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‎توانند به سامانه inmost.ir مراجعه کنند و یا با شماره‎های ۸۸۹۱۴۶۳۱ داخلی ۷۷۲۰ تماس بگیرند. همچنین شماره ۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۸ برای هماهنگی انواع بازدیدها، پاسخگوی علاقمندان خواهد بود.

زمان بازدید از بخش‎های متعدد جشنواره ۲۰ الی ۲۵ آبان ۹۷ از ساعت ۸ الی ۲۰ در محل نمایشگاهی موزه ملی علوم و فناوری واقع در خیابان امام، خیابان سی تیر خواهد بود.

, , , , , , ,


Comments are closed.

20 آبان (دیروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی درموزه، برگزاری جشنواره علم برای همه در محل باغ موزه قصر
21 آبان (امروز): اتفاقی برای این روز ثبت نشده است!
22 آبان (فردا): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی درموزه، برگزاری جشنواره علم برای همه در محل باغ موزه قصر