اخبار موزه

نشست علمی «نقش انجمن‌های علمی در ترویج علم» در موزه ملی علوم و فناوری

۱ بهم , ۱۳۹۷  

دومین نشست علمی موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۷ با عنوان «نقش انجمن‌های علمی در ترویج علم» با سه محور، روز چهارشنبه ۱۰ بهمن‎ماه ۱۳۹۷ با حضور مدیران علمی، متخصصان و دانشگاهیان در موزه ارتباطات برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، محورهای دومین نشست علمی این موزه عبارتند از:

  • چرایی و چگونگی ترویج علم در انجمن‌های علمی فعال در این حوزه
  • ضرورت ترویج علم توسط همه انجمن‌های علمی از دیدگاه جامعه‌شناسی علم
  • یافتن راهکارهایی عملی برای برنامه‎­ریزی و هدایت فعالیت­‎های ترویجی در کشور

انجمن‌های علمی از جمله نهادهایی هستند که با گرد هم آمدن دانشگاهیان در حوزه‌های علمی گوناگون تشکیل شده‌اند و این توانایی و شایستگی را دارند که با ورود به حوزه ترویج علم و انجام فعالیت‎­های ترویجی راه را به سوی ایجاد ارتباطی پایدار و بامعنا میان علم و جامعه باز کنند.

موزه‌ی ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از نهادهای مروج علم که می‎تواند و باید نقش مهم و تاثیرگذاری در برقراری این ارتباط داشته باشد، در نظر دارد با برگزاری نشستی تخصصی با حضور نمایندگان انجمن‌های علمی فعال، بستری را فراهم کند تا ضمن هم‎­اندیشی و تبادل تجربه، اهمیت و ضرورت ترویج علم توسط انجمن‌های علمی به بحث گذاشته شود و راه‎کارهایی برای هم‎فکری، هم‌افزایی و هم‌گرایی فعالیت­‎های ترویجی پیشنهاد شود. بی­‎شک انتظار می­‎رود که برون‎داد این نشست گسترش افق دید و دست کم تبیین چشم‌انداز روشن برای برنامه‌ریزی­‎های آتی انجمن‌های علمی و موزه ملی علوم و فناوری در راه ترویج علم در جامعه باشد.

نشست علمی موزه ملی علوم فناوری جمهوری اسلامی ایران با عنوان «نقش انجمن‌های علمی در ترویج علم» روز چهارشنبه ۱۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۴ تا ۱۹ با حضور نمایندگان انجمن‎های علمی، اساتید دانشگاه‎ها و مدیران حوزه‎های مرتبط با آموزش و ترویج علم در سالن اجتماعات موزه ارتباطات برگزار خواهد شد.

, , , ,


Comments are closed.

26 مرداد (دیروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
27 مرداد (امروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
28 مرداد (فردا): اتفاقی برای این روز ثبت نشده است!