اخبار موزه

نخستین جلسه شورای مرکزی موزه‌های دانشگاهی کشور در موزه ملی علوم و فناوری برگزار شد

۲۷ دی , ۱۳۹۷  

نخستین جلسه شورای مرکزی موزه‌های دانشگاهی روز پنجشنبه، ٢٧ دی ماه ۱۳۹۷ با میزبانی موزه ملی علوم و فناوری ایران و با حضور همه اعضای شورا از جمله دکتر جلیلی، استاد محیط طباطبایی و پنج نماینده شورای موزه‌های دانشگاهی، دکتر طاهری، دکتر جورابچی، دکتر زارع، دکتر برازنده و دکتر ساکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک مؤسسه پژوهشی بر اساس اهداف وزارت علوم و وظایف اساسنامه‌ای خود به منظور ایجاد شبکه‌ای منسجم از موزه‎های دانشگاهی کشور، در پنجمین سال میزبانی گردهمایی این موزه‎ها اقدام به تشکیل شورای موزه‌های دانشگاهی کرد.

در نخستین جلسه شورای مرکزی موزه‎های دانشگاهی مهم‌ترین دستور جلسه، بررسی آیین‌نامه پیشنهادی موزه‌های دانشگاهی بود که اعضا پس از گفتگوها و تبادل نظرهای آغازین، به خواندن بندهای آیین‌نامه و تعدیل آن پرداختند.

براساس این گزارش، اعضای حاضر با آگاهی کامل نسبت به اهمیت آیین‌نامه و نقش آن در تثبیت جایگاه موزه‌های دانشگاهی کشور، با اهتمام و جدیت کافی بند بند آیین نامه را خوانده و با تبادل آرا کوشیدند تا بهترین و جامع‌ترین صورت ممکن را تدوین کنند.

پس از بررسی همه بندهای آیین نامه توسط اعضای این شورا، تصمیم بر آن شد که نسخه کامل شده آیین‌نامه بار دیگر به اعضا فرستاده شود تا در صورت داشتن موارد اصلاحی و تکمیلی پیشنهادی در فضای مجازی و یا در جلسه‌ای دیگر بررسی‎ها انجام گیرد. در این میان، پنج نماینده شورای موزه‌های دانشگاهی بر تدوین آیین نامه‌ای که تا حد امکان نظرات و مطالبات همه دست اندرکاران موزه‌های دانشگاهی را در بر گیرد، تاکید کردند.

در پایان مقرر شد، نسخه نهایی و ویرایش شده آیین نامه، در ششمین نشست تخصصی موزه‎های دانشگاهی کشور ارائه شود.

, ,


Comments are closed.

26 مرداد (دیروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
27 مرداد (امروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
28 مرداد (فردا): اتفاقی برای این روز ثبت نشده است!