اخبار موزه

برگزاری برنامه «نبوغ لئوناردو داوینچی» با همکاری سه جانبه سفارت ایتالیا، موزه علوم و فناوری و موزه ملی

۱۸ فرو , ۱۳۹۸  

سفارت ایتالیا با همکاری موزه علوم و فناوری و موزه ملی، به مناسبت روز بین المللی پژوهش ایتالیا در جهان، برنامه‌ای را تحت عنوان «نبوغ لئوناردو داوینچی» با حضور صاحب‌نظران و اندیشمندان این حوزه روز دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸ در سالن اجتماعات موزه دوران اسلامی برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، این برنامه که به نقش منابع جدید در بازخوانی آثار لئونارد داوینچی می‌پردازد، با حضور صاحب‌نظران ایتالیا و ایران در خصوص داوینچی،  روز دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸ در سالن اجتماعات موزه دوران اسلامی از ساعت ۹ الی ۱۳ برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، در این نشست ابتدا سفیر ایتالیا در ایران به سخنرانی می‌پردازد، در ادامه دکتر سیف‌اله جلیلی، رئیس موزه علوم و فناوری، سخنرانی می‌کند، سخنران‌های بعدی نیز به ترتیب خانم دکتر جوسپنا فریللو، پروفسور آفردو بوککارو  و پروفسور محمد باقری استاد دانشگاه تهران خواهند بود.

شایان ذکر است، این نشست تلاش می‌کند تا به معرفی بیشتر لئوناردو داویچی به عنوان یک نابغه چند بعدی بپردازد، ابعادی که از او اسطوره‌ای به مثابه یک دانشمند و هنرمند فوق‌العاده ساخته است. نشست یاد شده سعی دارد وجوهی را آشکار سازد که کمتر به آنها پرداخته شده است.

حاضران در این نشست از منابع قدیمی که حتی به زبان فارسی نیز هست و در آن به عناصر «ارونی» و «حرکت دائمی» با اتکا به «نسخه خطی کورتزا نوری» اشاره شده، بیشتر با آثار لئوناردو داوینچی آشنا خواهند شد.

 

 

,


Comments are closed.

3 تیر (دیروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی
4 تیر (امروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی
5 تیر (فردا): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی