اخبار موزه

افتتاح نمایشگاه ۱۰ روزه «باستان شناسی برای کودکان»/ گزارش تصویری

۱۵ ارد , ۱۳۹۸  

نمایشگاه مشارکتی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و موزه ملی علوم و فناوری با نام «باستان‎شناسی برای کودکان» صبح چهارشنبه ۱۴ اردی‎بهشت ۹۸ با حضور مدیران موزه های مختلف برگزار شد. این نمایشگاه به مدت ۱۰ روز در محل تهران، میدان شهید باهنر، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، تالار آبی پذیرای علاقمندان است.

در مراسم گشایش این نمایشگاه، آقایان دکتر رئوف، فرامرزی و گلشن و سرکار خانم ابراهیم پور به سخنرانی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری سخنران اول دکتر رئوف مدیر سابق مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران بود که یکی از مهم ترین اهداف سازمان میراث فرهنگی را متصل کردن نسل جوان و حافظان میراث فرهنگی جهت پاسداری از این میراث عنوان کرد و برگزاری چنین نمایشگاه‎ها و کارگاه‎های آموزشی را باعث آشنایی و کسب اطلاعات درست کودکان نسبت به میراث تاریخی کشورمان دانست.

خانم ابراهیم پور مدیر پروژه باستان شناسی کودک از مدیران موزه ملی علوم و فناوری و مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برای برگزاری این نمایشگاه تقدیر کرد و درباره تاریخچه نمایشگاه و کارگاه باستان شناسی کودکان که چهارمین دوره آن در حال برگزاری است به سخنرانی پرداخت.

صالح فرامرزی مدیر امور نمایشگاهی موزه ملی علوم و فناوری هم به پیامدهای مثبت نمایشگاه‎های مشارکتی اشاره و تصریح کرد: این تعاملات می‎تواند در ساختار و عملکرد موزه‎ها و اهداف بلندمدت آن‎ها تاثیرگذار باشد.

در پایان گلشن مشاور پژوهشگاه میراث فرهنگی از الزامات و اهمیت پرداختن به موضوع باستان شناسی و کودکان گفت و بر تداوم این نمایشگاه‎ها تاکید کرد.

, , ,


Comments are closed.

26 مرداد (دیروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
27 مرداد (امروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
28 مرداد (فردا): اتفاقی برای این روز ثبت نشده است!