اخبار موزه

فراخوان «ساخت جدول دوره‎ای عنصرها» موزه ملی علوم و فناوری

۱۳ خرد , ۱۳۹۸  

موزه ملی علوم و فناوری از علاقمندان سراسر کشور دعوت می‎کند در فراخوان ساخت جدول دوره‎ای عنصرها شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری نظر به اهمیت و نقش ویژه جدول دوره‌ای عنصرها و از آن ‌جا که سال ۱۸۶۹ به عنوان زمان کشف جدول دوره‌ای عنصرها توسط شیمی‌دان بزرگ روسی دیمیتری ایوانوویچ مندلیف شناخته می‌شود، مجمع عمومی سازمان ملل و سازمان یونسکو سال ۲۰۱۹ را به مناسبت ۱۵۰ سالگی این جدول، «سال جهانی جدول دوره‌ای عنصرها» نام‎گذاری کرده است.

در همین راستا موزه ملی علوم و فناوری ضمن بزرگ‎داشت این سال و تبیین اهمیت و کاربرد این جدول، فراخوانی جهت مشارکت علاقمندان برای ساخت جدول دوره‎ای عنصرها ارائه نموده است.

در این فراخوان آمده است:

«جدول دوره‌ای؛ جدول مشارکتی!
می‌خواهیم نگاه متفاوتی به عنصرهای سازنده هستی داشته باشیم و هم‎زمان با بزرگ‎داشت جهانی «نقش جدول دوره‌ای عنصرها در زندگی»، ما نیز در ایران جدولی از عنصرها را با مشارکت علاقه‌مندان، دانش‌آموزان، دانشجویان و شهروندان بسازیم.

از شما دعوت می‌کنیم با ابزار هنر، یعنی قصه، نقاشی و فیلم، روایت خودتان را از عنصرها و نقش‌شان در زندگی تجسم کنید.

در نهایت با کنار هم قرار دادن آثار منتخب، جدولی دوره‌ای از عنصرها را با نگاه هنری شما در ایران خواهیم ساخت.»

گفتنی است ضمن تقدیر ویژه از آثار برگزیده، این آثار در طول سال در وب‎گاه و صفحه اینستاگرام سال جهانی جدول دوره‎ای موزه ملی علوم و فناوری به نمایش گذاشته خواهد شد. علاقمندان می توانند تا پایان ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ در این فراخوان شرکت و برای دریافت اطلاعات بیش‎تر به سامانه events.inmost.ir/pt2019 مراجعه کنند.

, , , ,


Comments are closed.

29 شهریور (دیروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
30 شهریور (امروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
31 شهریور (فردا): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه