اخبار موزه

امضای تفاهم‎نامه همکاری میان دو موزه مطرح کشور

۱۹ خرد , ۱۳۹۸  

صبح امروز، شنبه ۱۸ خرداد ۹۸ تفاهم‎نامه همکاری میان «موزه ملی علوم و فناوری» و «موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، این تفاهم‎نامه با هدف نهادینه کردن فرهنگ و ارزش های هویتی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نیز ایجاد بسترهای مستمر و هم افزایی سازمانی در زمینه های فرهنگی، پژوهشی، علمی و آموزشی حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با استفاده از ظرفیت های مادی و معنوی طرفین و با حضور دکتر سیف‎اله جلیلی رئیس موزه ملی علوم و فناوری و دکتر علی‎اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و در محل همین موزه به امضا رسید.

در ابتدای این مراسم، دو طرف ضمن برشمردن نقاط قوت مجموعه‎های خود، تشکیل کارگروهی برای اجرای مفاد تفاهم‎نامه همکاری را ضروری دانستند.
دکتر جعفری با بیان این که در سطح کشور، ۲۰ موزه دفاع مقدس وجود دارد که امسال تعداد ۶ موزه در هفته دفاع مقدس و ۶ موزه در دهه فجر به این تعداد افزوده خواهد شد، تصریح کرد: این موزه‎ها می‎توانند ظرفیتی برای همکاری با نمایشگاه‎های سیار موزه ملی علوم و فناوری باشند.

دکتر جلیلی هم گفت: مجموعه ما جوان و خلاق است و می‎تواند در حوزه‎های مختلف از جمله به کارگیری روش‎های نوین در موزه‎داری همکاری کند.

مفاد این تفاهم نامه در سه بند «همکاری‎های اجتماعی و فرهنگی»، «همکاری‎های علمی- پژوهشی» و «همکاری‎ها در حوزه دریافت امکانات و اختیارات» به امضا رسید که از جمله موارد آن می‎توان به این همکاری‎ها اشاره کرد:

  • همکاری مشترک در حوزه برگزاری و برپایی رویدادهای موزه‎ای، نمایشگاهی و همایش‎های سالانه ملی و بین المللی
  • تبادل دانش، تجربیات و مستندات طرفین با به اشتراک‎گذاری تجربیات و یافته‎های علمی و پژوهشی
  • انجام فعالیت‎های مشترک علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در جهت تولید، حفظ، نگهداری، نمایش و اشاعه آثار موزه‎ای و میراث هویتی و فرهنگی
  • همکاری مشترک در طراحی فضاهای جدید مفهومی، پژوهش‎های علمی و تجهیزات مورد نیاز موزه‎ای و بازطراحی فضاهای موجود.

, , ,


Comments are closed.

29 شهریور (دیروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
30 شهریور (امروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
31 شهریور (فردا): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه