اخبار موزه

کنفرانس «سار بهار» موزه علوم و فناوری جمعه ۲۴ خرداد برگزار می‌شود

۲۲ خرد , ۱۳۹۸  

سیزدهمین کنفرانس سار موزه ملی علوم و فناوری با عنوان «سار بهار ۹۸»، روز جمعه ۲۴ خردادماه، از ساعت ۱۴ الی ۱۷ در محل موزه ملی ایران برگزار می‎شود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، نخستین کنفرانس سار ۱۳۹۸ همچون دوازده سار قبلی دارای ۷ سخنران است که در موضوعات متنوع از تجربیات و ایده‎های خلاق خود خواهند گفت.

هفت سخنران «سار بهار ۹۸» و عنوان سخنرانی‎ها بدین ترتیب است:

  • مهدی پارسایی، معمار و پژوهشگر هنر، سخنرانی با عنوان «صحبت باغ و بهار»
  • اسماعیل اسکندری، سرمربی سگ‌های گروه کار و جستجو نجات و موسس مدرسه SK9، سخنرانی با عنوان «کنترل بیماری اُتیسم توسط سگ‌های کار آزموده»
  • فرزین سوری، سرویراستار انتشارات پیدایش، دبیر جایزه نوفه و سردبیرمجله سفید، سخنرانی با عنوان «مرگ بر علمی‌تخیلی»
  • هادی ویسی، مدیر مرکز نوآوری بانک رفاه و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، سخنرانی با عنوان «صحبت کردن با کامپیوترها»
  • سیدعلی حسینی، پژوهشگر سیستم‌های پیچیده و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، سخنرانی با عنوان «اقتصاد پیچیدگی، نظریه بازی‌ها و نقش دولت‌ها در تله اجتماعی»
  • امیرمحمد گمینی، پژوهشگر تاریخ علم و عضو هیئت علمی پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران، سخنرانی با عنوان «تاریخ غافلگیر می‌کند»
  • کاظم کوکرم، روزنامه‌نگار علم و دبیر گروه دانش روزنامه جام جم، سخنرانی با عنوان «ژورنالیسم علم چرا مهم است؟»

کنفرانس‎های سار از ابتدای سال ۱۳۹۵ در موزه ملی علوم و فناوری برگزار می‎گردند. ایده اصلی راه‎اندازی این کنفرانس، با الهام از کنفرانس‎هایTED، برگزاری سخنرانی‎هایی است به عنوان بستری برای طرح «ایده‎هایی که ارزش انتشار دارند». کنفرانس‎های سار به صورت فصلی برگزار و با نام فصل برگزاری‎شان «سارِبهار»، «سارِتابستان»، «سارِپائیز» و «سارِ زمستان» نام‎گذاری می‎شوند.

در هر کنفرانس فصلی سار، ۷ نفر سخنرانی می‎کنند. سخنرانی‎ها حداکثر در ۱۸ دقیقه، اغلب با زبانی ساده و غیرتخصصی ارائه می‎شوند و به دامنه وسیعی از موضوع‎ها می‎پردازند؛ هرچند، نقطه اشتراک اغلب سخنرانی‎ها علم و فناوری است.

علاقه‎مندان جهت ثبت نام و دریافت اطلاعات بیش‎تر می‎توانند به پیوند: https://evnd.co/۶J988 مراجعه و یا برای شنیدن سخنرانی‎های انجام شده در تمام کنفرانس‎های سار به سامانه sar.inmost.ir مراجعه کنند.

, , , , ,


Comments are closed.

29 شهریور (دیروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
30 شهریور (امروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
31 شهریور (فردا): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه