اخبار موزه

کارگاه خبرنویسی ویژه مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و مراکز وزارت علوم برگزار شد

۲۳ خرد , ۱۳۹۸  

کارگاه خبرنویسی، ویژه مدیران روابط عمومی دانشگاه‎ها و مراکز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، روز دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ در محل دانشگاه الزهرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، در ابتدای این کارگاه دکتر مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا ضمن خیر مقدم به مدیران روابط عمومی به معرفی ظرفیت‎های این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه الزهرا تنها دانشگاه جامع در حوزه تربیت علمی بانوان کشور است. وی در ادامه به جایگاه روابط عمومی‎های دانشگاه و موسسات علمی، آموزشی و پژوهشی اشاره و تصریح کرد: جایگاه روابط عمومی‎ها دچار تهجر و مظلومیت شده است و لزوم بهره‎گیری از ظرفیت روابط عمومی‎ها کاملا احساس می‎شود.

در ادامه دکتر علیرضا عبدالهی‎نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم با اشاره به شرایط حساس کشور و وضع تحریم‎ها گفت: روابط عمومی‎ها دیگر جایگاه سنتی خود را ندارند و از موقعیت خاصی برخوردارند و مثلا باید نقش خلاقانه روابط عمومی ها در شرایط تحریم را در نظر بگیریم. به همین ترتیب، مدیران روابط عمومی هم دیگر بمانند گذشته، صرفا توجیه‎گر اقدامات سازمان‎ها و روسای‎شان نیستند بلکه باید قوی، خلاق و دارای قدرت تحلیل لحظه‎ای امور باشند.

عبداللهی‎نژاد با اشاره به کاهش سطح سرمایه‎های اجتماعی و اعتماد عمومی به نهادهای دولتی، گفت: البته میزان اعتماد عمومی به دانشگاه‎ها بیش‎تر از نهادهای دیگر است اما روابط عمومی‎ها باید مراقب باشند تا این اعتماد از بین نرود.

وی به اقدامات امروزی روابط عمومی‎ها از جمله: کمپین‎سازی‎های مجازی، اطلاع‎رسانی با ابزارهای جدید و مردم‎پسند مانند اینفوگرافی، موشن گرافی و فیلم و انتشار خبرنامه‎های کارآمد اشاره کرد.

در ادامه این کارگاه آموزشی، برخی از عناصر خبرنویسی همچون «تیتر» و «لید» مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضران به ارائه نظرات پرداختند.

محسن جعفری نژاد مدیر روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری نیز در این کارگاه حضور داشت و ضمن برشمردن رویدادها و برنامه‎های متعدد این موزه گفت: این رویدادها قابلیت بسیار خوبی برای اطلاع‎رسانی در سامانه‎های خبری دانشگاه‎ها و مراکز آموزش عالی و نیز خبرنامه آموزش عالی وزارت علوم را دارند و از جمله آن‎ها می توان به کنفرانس فصلی «سار» اشاره کرد که از سال ۱۳۹۵ در هر فصل برگزار می‎شود. جعفری‎نژاد ادامه داد: ایده اصلی راه‎اندازی این کنفرانس، با الهام از کنفرانس‎هایTED، برگزاری سخنرانی‎هایی است به عنوان بستری برای طرح «ایده‎هایی که ارزش انتشار دارند». در هر کنفرانس فصلی سار، ۷ نفر سخنرانی می‎کنند و نقطه اشتراک اغلب سخنرانی‎ها علم و فناوری و طرح ایده‎های نو است.

, ,


Comments are closed.

29 شهریور (دیروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
30 شهریور (امروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
31 شهریور (فردا): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه