اخبار موزه

استقبال بسیار خوب از رویداد آموزشی-تفریحی «تو مغزت چه خبره»/ گزارش تصویری

۱۴ مهر , ۱۳۹۸  

رویداد آموزشی-تفریحی «تو مغزت چه خبره» که توسط موزه ملی علوم و فناوری و همکاری صمیمانه هیأت مدیره و مدیرعامل مجتمع تجاری معین مال در دو پنج شنبه و جمعه مهرماه یعنی روزهای ۱۱، ۱۲، ۱۸ و ۱۹ از ساعت ۱۵ تا ۲۰ برای خانواده ها و از روز شنبه تا چهارشنبه ۱۳ تا ۱۷ مهرماه از ساعت ۹ تا ۱۴ برای دانش آموزان در حال برگزاری است تا کنون مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری این رویداد که جنبه آموزشی-تفریحی دارد شامل ۶ ایستگاه است که سعی می‌کند به زبان ساده درباره آنچه در مغز انسان اتفاق می‌افتد با مخاطبان خود از طریق بازی ارتباط برقرار کند.

ایستگاه اول، در مورد«ساختار مغز» است که مخاطبان از طریق یک ماکت بزرگ و ماکت های کوچک هشت تکه ای که باید سر هم بندی کنند با بخش‌های مختلف مغز و اندازه و وزن آن آشنا می شوند. همچنین فیلم‌ها و پوسترهایی برای آشنایی مخاطبان با کارکردهای مختلف مغز طراحی شده است.

ایستگاه دوم، «واقعیت افزوده یا VR» است که مخاطبان می توانند سفری به درون مغز سه بُعدی داشته باشند.

ایستگاه سوم، «ساختار نورون‌ها» است که برای این منظور، بازی «طناب نورونی» و نیز فیلم و پوسترهایی طراحی شده است تا مخاطبان با مفهوم و نحوه انتقال عصبی در مغز بهتر آشنا شوند.

ایستگاه چهارم، «حافظه و یادگیری» است. در این ایستگاه، یک مکعب جادویی وجود دارد که مخاطب با ورود به آن، می تواند بازی های مختلفی را در خصوص حافظه و یادگیری انجام دهد. هدف از این بخش این است که افراد بدانند حافظه چیست؟ چگونه شکل می گیرد؟ و  عامل «تکرار» چگونه به یادگیری و حافظه کمک می کند؟ همچنین مخاطبان این ایستگاه می توانند از طریق اینفوگرافی و بازی چهره ها با موضوع حافظه و یادگیری بیش تر آشنا شوند.

ایستگاه پنجم، ایستگاه «احساسات» است. در این بخش ما یک پرفورمنس یا اجرای نمایشی با موضوع «خشم» داریم که به زنجیره واکنش های داخلی که در زمان بروز حس خشم در بدن اتفاق می افتد می پردازد. و البته بازی های جذاب دیگری که «استرس» و «ترس»  و تاثیر آنها در بدن را نشان می دهد.

ایستگاه ششم، «کارگاهی» است که بچه ها می توانند در آن کلاه کاغذی مغز و آدمک های نورونی بسازند و نیز بخش‌های مختلف مغز را با خمیر بازسازی کنند.

شایان ذکر است هیچ کدام از ایستگاه ها، ایستگاه های روان شناسی نیست بلکه در همه آن ها قرار است افراد با مغز و مسائل بیولوژیکی که درون آن اتفاق می افتد، آشنا شوند.

خانواده ها، افراد و گروه های مختلف جهت بازدید و بهره مندی از این رویداد آموزشی می توانند به مجتمع «معین‌مال» واقع در خیابان آزادی، ابتدای بلوار استادمعین، طبقه ۲+ مراجعه کنند. همچنین افراد برای دریافت اطلاعات بیش تر می توانند با شماره های ۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۸، ۶۶۷۲۴۶۹۴ و ۸۸۸۰۸۷۶۲ تماس بگیرند و یا به سامانه www.inmost.ir مراجعه کنند.

, , , , , , , , , , , ,


Comments are closed.

26 مهر (دیروز): اتفاقی برای این روز ثبت نشده است!
27 مهر (امروز): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه
28 مهر (فردا): برگزاری جنگ های علمی و آموزشی در موزه