اخبار موزه

همکاری سازمان علمی پژوهشی سپاه تهران بزرگ با موزه ملی علوم و فناوری

۱۹ تیر , ۱۳۹۷  

جانشین مسئول سازمان علمی پژوهشی سپاه تهران بزرگ به همراه جمعی از مسئولان علمی پژوهشی نواحی مختلف بسیج تهران روز صبح سه شنبه ۱۹ تیرماه، از شعبه دوم موزه ملی علوم و فناوری در ساختمان فرهنگان واقع در بوستان رازی بازدید و در خصوص همکاری‌های مشترک و برگزاری اردوهای بسیج دانش‌آموزی در شعبه فرهنگان موزه نشستی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، رحیمی جانشین مسئول سازمان علمی پژوهشی سپاه تهران بزرگ و همراهان وی روز سه شنبه ۱۹ تیرماه ۹۷ از شعبه فرهنگان موزه ملی علوم و فناوری ایران بازدید جمعی داشتند و هدف از این بازدید آشنایی با موزه ملی علوم و فناوری و تدارک بازدید گروه‎های مختلف بسیج دانش آموزی و پایگاه‎های بسیج از شعبه فرهنگان موزه ملی علوم و فناوری بود.
پس از پایان بازدید، همه اعضای حاضر ضمن ابراز رضایت از شعبه فرهنگان موزه علوم و فناوری از آثار به نمایش درآمده به عنوان یک مرکز علمی مفید برای دانش‌آموزان و بازدیدکنندگان یاد کردند.
شایان ذکر است، شعبه فرهنگان موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در مساحت تقریبی ۷۰۰ متر مربع متشکل از آثار تعاملی موزه در طبقه بالای کتاب‎فروشی فرهنگان و در راستای توسعه فیزیکی و رعایت عدالت اجتماعی موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران برای ترویج علم در میان همگان در منطقه جنوب تهران برپا شده است.

این مجموعه در حال حاضر دارای ۷ بخش (زون): «مکانیک»، «هم‌زیستی با زلزله»، «هوافضا»، «ذکریای رازی»، «الکترومغناطیس»، «فناوری‌های بومی»، «ریاضی» و تک اثرهایی مانند «آیینه‌های آکوستیک»، «تابلوهای خطای دید» است. همچنین در این مجموعه امکان برپایی جنگ‌های علمی با مضامین مختلف و نمایش فیلم‌های علمی و سه بعدی برای بازدیدکنندگان فراهم است.
بازدید از شعبه فرهنگان همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۷ برای علاقه‌مندان به علم و فناوری مهیاست و علاقه‌مندان جهت دریافت اطلاعات بیش‌تر درباره بازدیدهای فردی و گروهی می‌توانند به سامانه www.inmost.ir مراجعه کنند و یا با شماره‎های ۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۸ و ۰۲۱۶۶۷۲۴۶۹۴ تماس بگیرند.

, , , , ,


Comments are closed.