موزه علوم و فناوری نروژ: Teknisk Museum

موزه علوم و فناوری نروژ به عنوان یک موسسه در سال ۱۹۱۴ به منظور گرامیداشت یکصدمین سالگرد قانون‌گذاری نروژ تاسیس شد لیکن سال ۱۹۳۲ برای اولین بار در زیرزمین موزه وایکینگ شیپ افتتاح شد. در حال حاضر موزه در ساختمانی مستقر است که معمار و طراح آن آقای رولف رم استگارد است و بصورت رسمی در سال ۱۹۸۶ گشایش یافته‌است. موزه ملی فناوری، صنعت، علوم و پزشکی، بهشتی برای افراد کنجکاو با رده‌های سنی متفاوت است. بیش از ۱۰۰ سازه تعاملی، ۲۵ نمایشگاه دائم و موقتی و برنامه‎‌های جذاب آخر هفته‌ها و تعطیلات در این موزه می‌باشد.موزه یک موسسه آموزشی با مجموعه‌‌ها، نمایشگاه‌ها، نشریات و فعالیت‌های دیگر است. هدف موزه، نشان دادن پیامدهای پیشرفت در علم، فناوری، صنعت و پزشکی، از لحاظ اجتماعی و فرهنگی در اعصار است. از طریق مجموعه و نمایشگاه‌های آن توسعه نروژ یک جامعه زراعتی به یک جامعه صنعتی پیچیده به نمایش گذاشته شده است. موزه دارای نمایشگاه‌های دائمی در حوزه حمل و نقل زمین، هوایی، تاریخ صنعت نروژ، انرژی و برق، ماشین آلات موسیقی، نفت، گاز، پلاستیک، صنایع چوب و فلز، ساعت، ماشین‌های محاسبه و کامپیوتر، و همچنین مرکز علم است. در سال ۲۰۰۳ موزه ملی پزشکی نیز به این مجموعه اضافه شد. فضای موزه ۲۰۷۰۰ متر‌مربع می‍‌‌باشد که شامل فضای نمایشگاهی، ادارات، انبار، مغازه، کارگاه و کتابخانه است. شمار بازدیدکنندگان ۲۶۲۶۰۴ نفر در سال است که۶۰ درصد از این تعدادکودکان و جوانان هستند.

مجموعه‌ها

برای مشاهده مجموعه‌های موزه علوم و فن‌آوری به وب سایت : www.digitalmuseum.no مراجعه نمایید و مجموعه آثار را به صورت آنلاین مشاهده نمایید.
یکی از وظایف اصلی موزه علوم و فن‌آوری نروژ، ایجاد و مدیریت مجموعه‌های بزرگ اشیا، تصاویر، آرشیو ، کتب و فیلم‌های مرتبط با صنعت، فن‌آوری، علوم و پزشکی است.
مجموع‌ه‌های هنری موزه در حدود چهل هزار شی است که تاریخچه صنعت، فن آوری و علوم را مستند‌سازی کرده‌است. علاوه بر این، موزه دارای مجموعه‌ای ده‌هزار شی در زمینه تاریخ پزشکی است. تمام مجموعه ها در برنامه پایگاه داده Primus ثبت شده‌اند.

قرض / اجاره اشیاء موزه‌ای

موزه فن‌آوری نروژ اشیای موزه را برای ضبط فیلم، تلویزیون، تبلیغات یا استفاده شخصی از اشیا اجاره و یا قرض نمی‌دهد. ماموریت موزه نگهداری و حفظ اشیا برای نسل‌‌های آینده است. حفظ کنیم و آنها را برای نسل های آینده آماده کنیم. بنابراین الزامات سختگیرانه‌ای شرایط نگهداری اشیاء اعمال می‌شود.
روال مربوط به اعطای اشیاء به موزه های دیگر را می توان در این لینک مشاهده کرد:
: http://www.tekniskmuseum.no/utlan

ارزیابی

موزه علوم و فناوری نروژ ارزیابی آثار را برای فروش ارزش‌گذاری نمی‌کند. موزه عضو ICOM (شورای بین المللی موزه ها) است و از این رو منشور اخلاقی ایکوم را دنبال می کند و این بدان معناست که موزه ها نمی توانند به طور مستقیم یا غیر مستقیم در خرید و فروش اشیای فرهنگی، تاریخی مشارکت داشته باشند.

نگاهی اجمالی به نمایشگاه‌ها

موزه دارای چهار نمایشگاه جذاب و هیجان‌انگیز فناوری، صنعت، علوم و پزشکی است. در مرکز علم، تعاملی بودن آثار مهمترین مولفه آن است. در طبقه سوم و چهارم نیز شاهد یه تله موزه خواهید بود. گالری‌ها به شرح ذیل می‌باشند:

طبقه اول

 • مرکز علم، مکانی برای بازی و یادگیری است؛ تست مدت زمان واکنش، تعقیب ماهی مجازی و دانستن این نکته که کدام یک از دوستان شما کنترل بیشتری بر روی مغز خود دارند.
 • ریاضیات (مرکز علم): Mathematics (The Science Center)

مرکز علم اسلو در رویکردی با بازی برای درک ریاضات دارد. در این بخش کودکان می‌توانند بازی کنند و بالا بروند در حالیکه شمارش می‌کنند و ریاضات دور و بر خود، کاراکترها و ارقام را در داخل اتاق‌ها کاوش می‌کنند. سازه‌های تعاملی بسیاری در این بخش وجود دارد.

وقتی به نور فکر می کنید، ابتدا و در درجه اول نور مرئی به ذهن می‌رسد. اما نور “نامرئی” با هر دو طول موج کوتاه‌تر و بلند‌تر نسبت به مرئی که انسان قادر است مشاهده کند. اکثر حشرات می‌توانند نور ماوراء بنفش را ببینند و بسیاری از مارها می‌توانند گرمای شکار (نور مادون قرمز) را ببینند. در این نمایشگاه می‌توانید نور مرئی را اکشاف کنید و با آن بازی کنید، همچنین می توانید نور نور فراگیر (UV) و نور مادون قرمز (IR) را نیز ببینید.
در مرکز نمایشگاه پروژه نور نامرئی است. طراحی سازه توسط یک طراح از کشور چک می‌باشد. نمایشگاه نامرئی نمایشگر تکنولوژی است که نامرئی را مرئی می‌سازد و همچنین می تواند ما را نسبت به سایر واقعیت کور کند. هدف نمایشگاه نامرئی ایجاد یک فضای است که بینایی را از ما می‌گیرد. یک اتاق تاریک که شما نمی بینید، این اتاق به طور استعاری تاریک است در مقایسه با دیدن آنچه که می خواهید ببینید. از دو اتاق کنترل بر روی دیوار بیرونی هر یک، می توانید از با نصب دوربین‌های شب و می‌توانید بفهمید چه اتفاقی می‌افتد.
آثار موجود در این بخش عبارتند از:

 1. پریسکوپ
 2. طیف الکترومغناطیسی
 3. شمارشگر گایگر
 4. اتاق تک رنگ
 5. امواج رادیویی
 6. فضای ماورابنفش
 7. رنگ
 8. میز نور
 9. نمایشگاه نامرئی

در این نمایشگاه می‌توانید بدن را کاوش کنید و در مورد موضوعات اولیه بدن و سلامت بیاموزید. تجربه اصلی، سفر از طریق خون است. در مسیر جریان خون، به اندام‌های قلب، ریه‌ها، طحال، روده، ماهیچه و کلیه می‌رسیم. در مورد عملکرد عضوها و اینکه چرا خون برای بدن مهم است می‌آموزید. در راه، یک گلبول قرمز را انتخاب می‌کنید که راهنمای کل سفر است. در پایان تور، یک سلول خون دریافت می‌کند و دیگری یک عکس از خودش می‌گیرد، یک سلولی که به یک سلول کوچک خون تبدیل می‌شود که به جریان خون بزرگی تبدیل می‌شود که هر افراد از نمایشگاه بازدید کرده‌اند.
قلب: در طول یک زندگی واقعی،دویست و هفتاد و پنج هزار متر مکعب خون از قلب رد می‌شود. این قلب چگونه کار می‌کند؟
خون در بدن گردش می‌یابد و با دنبال کردن خون می‌توان عملکرد اعضا مختلف را فرا‌گرفت. مغز چگونه کار می‌کند و حس ما چگونه است؟ در میان چیزهای دیگر، توانایی‌های خود را بیازمایید تا واکنش ضربان قلب خود را ببینید.

 • بدن (مرکز علم): The Body (The Science Center)

آن‌چه در نمایشگاه بدن به معرض نمایش درآمده، چگونگی عملکرد اندام های داخلی بدن، حواس و مغز است. شما می‌توانید پاسخ خود را تست کنید، میزان ضربان قلب خود را مشاهده کنید و ببینید که چگونه به راحتی خلق و خوی خود را فریب دهید.

کوچک ترین اجزای بدن

بخش دوم این نمایشگاه در موزه پزشکی برقرار است که دیوار به می‌باشد: جهان نامرئی. دنیاهای کوچک بدن را ببینید! محصولات منحصر به فرد با استفاده از آخرین تکنولوژی بصری ساخته شده‌اند. تصاویر و فیلم‌های گرفته شده با استفاده از میکروسکوپی، پرتو الکترون و اشعه ایکس را کاوش کنید. ببینید چگونه فن‌آوری با تخصص انسانی سبب می‌شود به درک جهانی که قبلاً نامرئی بوده برسید.
برای افزایش درک بیماری‌های مرکزی و کمک به رسیدن به فرم‌های بهتر درمان، تصویربرداری از سلول‌های بیماری در هنگام استفاده از تکنیک‌های پیشرفته میکروسکوپی بسیار مهم است.

انرژی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زمان ما است. ۸۰ درصد مصرف انرژی در جهان از سوخت‌های فسیلی مانند نفت، گاز و زغال‌سنگ است که سبب تولید حجم زیادی از گازهای گلخانه‌ای می‌شود و همین امر منجر به تغییرات اقلیمی جهانی می شود. چگونه میتوانیم انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهیم و اینکه چه گزینه های دیگری داریم؟
برای حل بزرگ‌ترین چالش آینده – گرمایش جهانی که توسط انسان ایجاد شده به ما ملحق شوید. در این گالری در مورد مصرف انرژی در جهان و منابع انرژی تجدید پذیر خواهید آموخت. در این بخش تاسیسات تعاملی نوآورانه‌ای است که در جای دیگری آن‌ها را نخواهید یافت.

سازه‌های تعاملی با موضوع انرژی عبارتند از:

 • خانه انرژی – (چه اتفاقی می افتد وقتی ابر بین نور و پنل خورشیدی قرار می‌گیرد؟)
 • هواپیماهای خورشیدی – (چگونه می‌توانید سرعت هواپیما را افزایش دهید؟ )
 • فتوشاپ کلیپ‌های بازی
 • پمپ حرارتی
 • هواپیمای خورشیدی
 • دوچرخه الکتریکی
 • پلاستیک در نروژ مدرن : Plastic in modern Norway

موضوع نمایشگاه تولید و استفاده از پلاستیک در یک نگاه تاریخی است. در این بخش می‌توانید دستگاه‌هایی را که تولید محصولات پلاستیکی برای مصارف خانگی، صنعت، و پوشاک انجام داده‌اند را مشاهده کنید.
اقلام نمایشگاهی مواد پلاستیکی مختلف هستند مانند تلفن‌های بین جنگی و سوکت‌های باکالیتی، لباس، مبلمان و بسته بندی‌هایی از جنس پلاستیک مصنوعی که پس از جنگ جهانی دوم رایج شدند.
پلاستیک بخشی از فرهنگ روزمره ما است. مواد نماد جعلی و ارزان و استفاده از زمان و دور ریختن اندیشه است. بی شک، پلاستیک در شکل‌گیری و رشد روزافزون صخره‌‌های زباله همیشه در حال رشد است. امروزه توجه زیادی به بازیافت و مسائل زیست محیطی صورت می‌گیرد. اما پلاستیک نیز به ایجاد جامعه دموکراتیک کمک کرده است چرا که کالاهای مصرفی ارزان‌تر شده‌اند.

دنیای نامرئی: Invisible World

جهان کوچک بدن خود را ببینید! این تولید منحصر به فرد با استفاده از آخرین تکنولوژی مصورسازی ساخته شده است. کاوش در عکس‌ و فیلم‌های گرفته شده با استفاده از میکروسکوپ نور، پرتو الکترون و اشعه ایکس. مشاهده و آگاهی از این‌که چگونه فناوری با تخصص انسانی موجب بینش و بصیرتی برای مشاهده دنیای شگفت انگیزی می‌شود که قبلاً نامرئی بوده است. برای افزایش درک بیماری های مرکزی و کمک به دریافت شیوه‌های بهتر درمان، تصویربرداری از سلول های بیمار در هنگام استفاده از تکنیک های پیشرفته میکروسکوپی بسیار مهم است. مدیر پلتفرم مرکز مركز تصویربرداری مولكولی (MIC) در برگن می گوید تحقیقات پیش از سرطان بدخیم در حال انجام است، و اثرات درمان با استفاده از میکروسکوپ پاپوكال و توموگرافی رزونانس مغناطیسی (MRI) مورد بررسی قرار می گیرند.

 • ساعت مچی و ساعت دیواری: Watches and clocks

موزه ساعت نروژ در سال ۱۹۰۴ تأسیس شد و از سال ۱۹۹۵ در موزه علوم و فناوری به صورت یک بنیاد مستقل در آمد. چندین ساعت ارزشمند از مجموعه دکتر جوان نپ در این بخش نمایش داده شده‌است. ساعت‌های کف و دیوار عمدتً فرانسوی و بریتانیایی هستند. بسیاری از زنگ‌ها، مربوط به قرون ۱۸ و ۱۹ هستند. اولین ساعت‌سازان نروژی در انگلستان آموزش دیدند. حرفه ساعت سازی ترکیبی از مکانیک، ساخت ابزار و اپتیک بود. در طول صد سال گذشته، این وسیله از یک وسیله خاص به تجارتی برای ساعت‌های صنعتی تبدیل شده‌است.

طبقه دوم

 • فضای نمایشگاه های موقت ۲۰۱۹: مردم – از انواع مختلف نژاد تا توالی DNA
 • صنعت در امتداد رودخانه Akerselva
 • ادوات موسیقی
 • نفت و گاز:

این نمایشگاه بر اساس پنج موضوع اصلی ساخته شده است. اشیاء، متن و تصاویر داستان مردم در این صنعت را در بر می‌گیرد: پیشگام در توسعه فناوری، تقویت مهارت‌ها، سیاست‌های جسورانه و اهمیت نفت و گاز در بازار انرژی در جهان، در اقتصاد نروژ و در چشم انداز محیط زیست و آب و هوا.
نمایشگاه همچنین فیلم پنج نفر از کسانی که در این صنعت تجاربی دارند همه آ« تجارب را در قالب داستان های‌خاص خود بیان می‌کنند. موزه از سال ۱۹۹۶ تاکنون نمایشگاه های نفتی داشته است، اما با همکاری شرکت نفت و گاز نروژ و بزرگ‌ترین شرکت‌های این صنعت، نمایشگاه جدیدی در سال ۲۰۱۴ به معرض نمایش گذاشته است. هدف از این کار معرفی تاریخ مدرن نفت نروژ و معرفی یک نماینده این صنعت در پایتخت است. این نمایشگاه ماحصل تجربیات نمایشگاه های قبلی و تدریس برای دانش آموزان مدارس در این زمینه است.

 • ابزار – داستان‌هایی در مورد علم:

این نمایشگاه با استفاده از مجموعه‌ای غنی از ابزار علمی، داستان‌های مربوط به تکامل علوم طبیعی در نروژ را از اواسط قرن ۱۸ تا آغاز قرن بیستم بازگو می‌‌کند و تمرکز ویژه آن بر روی ظهور علم فیزیک است. به گفته یکی از مدیران پروژه “ابزارها شگفت‌‌انگیز و دیدنی هستند، در حالی که بعضی از آن‌ها در تاریخ علمی نروژ بسیار مهم هستند.” یکی از ابزارهای این نمایشگاه، محفظه شیشه ای است که فیزیکدان” کریستین برکلند” در تحقیقات خوداز آن استفاده کرده است.

 • کارگاه “آهن و مغز”:

در این نمایشگاه می توانید یک کارگاه مکانیکی بازسازی شده از دهه ۱۹۲۰را مطالعه کنید. این کارگاه توسط یک موتور بخار فعال شده و قدرت به ماشین از طریق یک درایو کمربندی منتقل می‌شده است. صنعت کشتی سازی نیز به صنعتی شدن اسلو و بقیه کشور کمک کرده است. دو کارخانه بزرگ کشتی‌سازی در سال ۱۸۴۱ و ۱۸۵۴ در بندر اسلو تاسیس شدند. از حدود ۱۹۰۰ و فراتر از آن در قرن بیستم، صنایع بزرگ و قدرتمند در دره های دور افتاده و نزدیک به منابع آبی ساخته شدند. نمایشگاه “درباره فلزات” مهمترین محصولات این صنعت قدرتمند مانند آهن، فولاد، سیلیکون، فولاد آلیاژ و آلومینیوم را معرفی می‌کند. اهمیت فلزات و آلیاژها در دوره های مختلف تاریخی نیز بخشی از موضوع این نمایشگاه است.

 • کارگاه چوب‌بری و پردازش چوب:

طی سال‌ها، الوار، تخته و چوب یکی از مهمترین کالاهای صادراتی کشور بود. کارگاه‌های چوب‌بری با بهره‌گیری از نیروی برقابی در قرن پانزدهم، اولین نشانه‌های صنعتی شدن را آشکار ساختند. بعدها تولید خمیر چوب و کاغذ به صنایع مهم صادرات تبدیل شد. صنایع مکانیکی نروژ کمک‌های شایانی به تولید ماشین‌آلات و تجهیزات کارگاه‌های چوب‌بری و صنعت پردازش چوب در داخل و خارج از کشور کردند. نروژ سنت طولانی در استفاده از چوب به عنوان یک مصالح ساختمانی دارد. در قرون وسطی، بیشتر خانه ها نیز در شهرهای چوبی ساخته شدند. بسیاری از قدیمی‌ترین و زیباترین کلیساهای این کشوراز چوب ساخته شده‌اند. حتی امروز چوب یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی برای ساختمان‌های مسکونی است، اما در ساختمان های بزرگ‌تر مانند فرودگاه اسلو، چوب اغلب در سازه های باربری قابل مشاهده می‌باشد. صنعت جنگل نروژ بیش از ۱۰ میلیون متر مکعب الوار در سال تولید می کند. یکی از چالش های امروز، استفاده از بیشتر مواد زائد برای گرمای کربن خنثی و تولید سوخت های زیستی است.

 • روح سالم در بدن سالم (موزه ملی پزشکی):

این نمایشگاه نشان دهنده پیشرفت در تحقیقات پزشکی، پزشکی بالینی، روانپزشکی و آموزش عمومی در ۱۵۰ سال گذشته در نروژ است. داستان اصلی، داستان اصلی‌ترین بیماری‌های عفونی و اهمیت آن در درک بیماری و کنترل بیماری است. همچنین تحولات استفاده از تکنولوژی پزشکی و ظهور حرفه های پزشکی مختلف نیز در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده‌است. خطراتی که سلامت را تهدید می‌کنند در اواسط قرن ۱۹ ظهور کردند. جدید در اواسط قرن نوزدهم ظاهر شد. بیماری های عفونی در شهرهای در حال توسعه شایع شدند. سریع رشد می کنند. به خصوص در مناطق فقیر که شرایط بهداشتی از دید امروزی ما نامطلوب بوده است. در طول ۱۵۰ سال گذشته، امید به زندگی در زنان از۵۰ سال به ۸۱ سال افزایش یافته‌است. در طول قرن بیستم پزشکی در محتوا و در الگوریتم گسترش یافته است. افزایش یافته است. روابط فرد بیمار، پزشک و بیماری در حوزه های اجتماعی قرار گرفته‌اند و تحت مدیریت مقامات مختلف، مشاغل، دانشگاه و موسسات تحقیقاتی قرار دارند.

 • زود خوب شو ! مردم، فناوری و دانش در بیمارستان‌ها(موزه ملی پزشکی):

ریکاوری خوب به معنای بازگشت به زندگی و کار در بیمارستان‌های نروژ است. داستانهایی از کارکنان، بیماران و بستگان که نشان دهنده تغییر دیدگاه افراد سالم و بیمار است. در حدود ۱۵۰ مورد، بیش از ۱۰۰ عکس و داستان‌های مختلف صوتی و تصویری نمونه‌هایی از شیوه‌ها، آموزش، مراقبت و درمان از ۱۵۰ سال گذشته به معرض نمایش گذاشته شده‌است. نمایشگاه دارای مولفه‌های تعاملی است و مناسب بزرگسالان و کودکان می‌باشد. در اواخر قرن نوزدهم، بیمارستان ها مکان های کمتری برای نگهداری و مراقبت از افراد بیمار و به طور وسیع‌‌تر جایی برای درمان بیماران درمان بودند. کمتر می شد. افزایش سریع تعداد بیمارستان ها در قرن بیستم نشان می دهد که چگونه بیمارستان‌ها از نظر اندازه و اهمیت گسترش یافتند. هر روز بیش از ۲۰۰۰ نفر در نروژ بستری می شوند که متوسط بستری آن‌ها پنج روز است. در سال ۱۸۵۳، میانگین مدت بستری در بیمارستان ۸۱ روز بود.

طبقه ۳

 • حمل و نقل (هواپیما، اتومبیل، تراموا، قطار، دوچرخه، و غیره)

نمایشگاه حمل و نقل بزرگترین گالری در موزه است و نشان می دهد که چگونه وسایل حمل و نقل مانند راه آهن، تراموا، موتورسیکلت، اتومبیل و هواپیما از مدل ها اولیه تکامل یافته‌اند.
در این نمایشگاه می‌توان شما بالن‌های پر از هوا و هواپیماهای بزرگ، دوچرخه، موتورسیکلت های قدرتمند، لوکوموتیو با اسب بخار و تعداد زیادی اتومبیل را یافت.
وسایل نقلیه مدرن امروزی زندگی روزمره ما را تغییر داده‌اند. اولین راه آهن در نروژ در اوایل سال ۱۸۵۴ بین اسلو و ایدزول افتتاح شد. پس از گذشت یک قرن مردم عاشق و شیفته هواپیما، فضاپیما و بالن شدند. سپس ماشین محبوب جاده‌ها شد. در دهه ۱۹۶۰ تعداد خودرو در نروژ با رشد فزاینده‌ای روبرو شد به گونه‌ای که از ۱۹۷۰ به بعد سفر با خودرو محبوبیت بیشتری نسبت به هواپیما پیدا کرد.

 • کتابخانه

کتابخانه موزه، محل نگهداری مجموعه کتب، مجلات و آرشیوها است.این کتابخانه، کتابخانه‌ای تحقیقاتی با تاریخچه‌ای صنعتی و فناوری و پزشکی. سالن مطالعه‌ای نیز برای مطالعه دانشجویان، محققین و افراد علاقمند به مطالعه تعبیه شده است. قابلیت جستجوی آنلاین نیز در این کتابخانه وجود دارد.

طبقه چهارم

 • گالری داده ها “از چرتکه تا میکروپردازشگرها”
 • ارتباطات مخابراتی

نمایشگاه های آنلاین

 • گپ ذهن:Mind gap

نمایشگاهی دیدنی درباره مغز و تحقیقات صورت گرفته بر روی آن که شما می‌توانستید در فاصله سال‌های۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ بصورت زنده در یک گالری آنلاین آن را تجربه نمایید. این بخش توسط موزه ملی پزشکی تولید شده است.

موزه ملی پزشکی نیز در این موزه ادغام شده و شامل نمایشگاه‌های پزشکی تاریخی و مجموعه‌ای از اشیا، کتب و متریال آرشیو شده است. این موزه جدیدترین موزه است که در سال ۲۰۰۳ برای بازدید عموم افتتاح شده است.
موزه دارای یک کافه با غذاهای ایتالیایی و یونانی، هات داگ، قهوه، بستنی و کیک است. در فروشگاه موزه می‌توان بسته‌ و هدایای آموزشی سرگرم‌کننده تهیه کرد که متریال آموزشی آن برای دوره ابتدایی و راهنمایی بسیار مفید است.
موزه مغازه با بسیاری از ایده های هدیه ای سرگرم کننده و آموزشی است.

کارگاه دیجیتال Teknoteket

در این کارگاه می‎‌توانید طرح های افسانه‌ای بسازید، اختراعات خود را به صورت الکترونیکی خلق کنید یا ماشین‌های تخیلی طراحی کنید که بتوانند بر روی مسیر مسابقه بدوند. در این بخش دسترسی به ابزارهای مختلفی از چکش و اره گرفته تا کیت‌های الکترونیکی، پرینتر سه بعدی و کاتر لیزری خواهید داشت.

ساعات بازدید

۲۶ فوریه لغایت ۱۶ می ۲۰۱۹ سه‌شنبه- جمعه ۹ لغایت ۱۶ ۲۶ فوریه لغایت ۱۶ می ۲۰۱۹ ‌شنبه- یکشنبه ۱۱ لغایت ۱۸ ۱۸ می لغایت ۲۹ می ۲۰۱۹ سه‌شنبه- جمعه ۹ لغایت ۱۶

بلیط

امکانات

تخفیف:
• رایگان- دارندگان پاس اسلو
امکانات کلی:
• سالن کنفرانس
• کافه
• پارکینگ
• امکانات استفاده از کنفرانس
موزه، گالری و آثار
• برنامه‌های نمایشگاهی
• تور راهنما با تعیین وقت قبلی
• فروشگاه
• نمایشگاه‌های دائمی
• نمایشگاه‌های موضوعی

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت : https://www.tekniskmuseum.no/utstillinger-2 مراجعه نمایید.